Lifehackingový webinář Dany-Sofie Šlancarové, duben 2023

Proč (ne)hubnout do plavek –
s mistrem světa ve fitness Michalem Barbierem

Webinář:

Cvičební video:

Objevte pohyb, který vás bude bavit
a u kterého vydržíte!

A tady jsou pro vás hezky přehledně všechny věci, o kterých na webináři mluvíme:

  1. Link na můj lifehackingový webinář z ledna 2023 s názvem „Proč si nedávám novoroční předsevzetí a proč byste neměli ani vy“, ve kterém o Miškovi taky hodně mluvím, najdete zde.
  2. Všechno o Michalu Barbierovi najdete zde na jeho osobním webu.
  3. Zacvičit si s ním můžete i podle videí na YouTube, má jich tam spoustu volně dostupných ze všech možných oblastí. Na své si tedy přijdou jak pokročilí, co střihají jednu stojku za druhou, tak ti, co se chtějí jenom dozvědět, jak správně dělat strečink nebo co by jim pomohlo, když hodně sedí a bolí je záda. A pochopitelně tam najdete i videa, pokud si chcete pořádně zaposilovat nebo se naučit rozštěp, most či šňůru, či dokonce nějaké parkourové triky!
  4. A abyste to měli jednodušší, vybrala jsem pro vás svoje oblíbená videa z Miškova YouTube kanálu: můj oblíbený 18minutový strečink celého těla / pokračovací strečink celého těla (až se vám ten první omrzí a budete ho chtít vystřídat) / moje oblíbená 20minutová rozcvička (většinou ji ale necvičím ráno, já jsem sova;-)) / nebo super videjko o tom, jak správně sedět.
  5. Určitě stojí za to vyrazit s Miškem na živý Movement Camp – tady je promo video z našeho prvního Movement Campu v Dolnom Kubíne.
  6. Krátké dokumentární video, jak se Miško stal v roce 2019 mistrem světa ve fitness. Uvidíte v něm jeho vítěznou sestavu, která rozhodně stojí za to.
  7. Pokud vás zajímají jeho cvičební online kurzy, které jsou opravdu velmi komplexní a zahrnují jak handbalancing (ve všech úrovních pokročilosti), tak flexibilitu (strečink, most, rozštěp, šňůra), tak kalisteniku (posilování s vlastní vahou ve všech úrovních pokročilosti), najdete je na tomto odkaze.
  8. Miška můžete pochopitelně rovněž sledovat na Facebooku nebo na Instagramu.
  9. Zmiňovaná kniha od Jessicy Ortner se jmenuje Poklepávání – Jak ztratit kila a najít sebedůvěru a dá se sehnat většinou v knihovnách, sem tam v antikvariátu. Anglicky je dostupná například zde, nebo ji doporučuju si pořídit jako e-knihu přes Amazon do Kindlu, to je nejrychlejší.
  10. Můj anglický článek o cvičení v jednotlivých fázích našeho ženského cyklu s názvem „How Your Menstrual Cycle Affects Your Fitness Motivation and Performance“ najdete zde na blogu Cyklické ženy®.

A kdybyste měli ještě jakékoli dotazy, pište mi na sofie@cyklickazena.cz – já a lifehackingové webináře Cyklické ženy® jsme tu právě pro vás a pro vaše dotazy a témata, která řešíte!

Michal Barbier se aktivně věnuje pohybu od svých 12 let. Začínal s parkourem a později se dostal k pohybovým disciplínám jako je freerunning, street workout, kalistenika nebo handbalancing. 

Díky tomu si vybudoval skvělé tělo, vysokou pohyblivost, sílu a flexibilitu a dokáže neuvěřitelné akrobatické prvky.

Po letech vlastního tréninku se rozhodl začít předávat své zkušenosti i dalším lidem a založil Limitless Academy, kde děti a mládež můžou pravidelně trénovat parkour, freerunning a kalisteniku.

Díky svým skvělým pohybovým základům, tvrdému tréninku i osobnímu odhodlání se Michalovi podařilo dosáhnout na nejvyšší příčky ve světě fitness: je trojnásobným mistrem světa, dvojnásobným mistrem Evropy, trojnásobným mistrem Slovenska a to zdaleka není vše (každým rokem je toho víc a víc).

Ale o tituly Michalovi nejde – jeho vášní je trénování, a to bez ohledu, jestli jste mistr světa jako on, anebo úplný začátečník (jako jsem třeba já) – a taky bez ohledu na věk (já jsem se například rozhodla se stojkami začít ve svých 45 letech).

Tyto webináře vznikají jako součást dvou dalších velkých projektů: projektu Cyklická žena®, který vznikl už v roce 2013 a spustil v Čechách, na Moravě a na Slovensku cyklické hnutí, které do dnešní doby oslovilo už desítky tisíc žen (a taky mužů kolem nich). Z tohoto projektu se pak v roce 2015 odštěpil samostatně fungující (nejen) cyklický e-shop pro tvůrce svého života, který dnes nese název Lifehacking.store.

Slovo „lifehacking“ se dá přeložit jako „vychytávky pro život“, a proto se tak (anglicky) jmenují i tyto webináře – a taky se tak (česky) jmenují Sofiiny online kurzy.

Původní anglický termín pochází z 80. let minulého století, kdy jím první ajťáci označovali tipy a triky (čili „hacky“ neboli „vychytávky“), které jim pomáhaly efektivněji pracovat.

Dnes se význam tohoto slova posunul a – jak říká sestra Wikipedie – „life hacking je termín označující jakýkoliv trik, zjednodušení či novátorskou metodu, které v jakýchkoliv aspektech života zvýší produktivitu a efektivitu. Pojem vznikl ze slov ,life‘ (,život‘) a ,hacker‘ (všeobecně označení pro zvídavého jedince, který chce dopodrobna vědět, jak daná věc funguje a hledá její limity)“.

My jdeme v této definici ještě dál a říkáme, že pod termín „lifehacking“ patří všechno, co nám pomáhá žít nejen produktivní a efektivní život, ale hlavně šťastný, spokojený a pohodový život, plný radosti, lásky, hojnosti a taky dobrodružství.

 

A takový život čeká i vás:
inspirujte se na našich webinářích!

Za těmito lifehackingovými webináři stojí Dana-Sofie Šlancarová, zakladatelka projektu Cyklická žena® a přední česká propagátorka ženské cykličnosti, majitelka nakladatelství OSULE, e-shopu Lifehacking.store a autorka řady (nejen) cyklických knih a lifehackingových kurzů.

Online kurz

Vychytávky pro život 1:

Tipy, triky a osvědčené metody,
jak si doopravdy zhmotnit
svůj vysněný život

(a proč vám to dřív nefungovalo)

modré oko