Lifehackingový webinář Dany-Sofie Šlancarové, květen 2023

Dají se negativní projevy PMS, bolest hlavy či zad
ovlivnit správným jídlem?

S Leou Šlampiakovou o stravě a o tom, jak díky ní mít spoustu energie!

Webinář:

Naučte se s Leou vařit tak, že váš muž vám bude říkat,
jak se po vašem jídle skvěle cítí!

A tady jsou pro vás hezky přehledně všechny věci, o kterých na webináři mluvíme:

    1. Recepty pro všechny 4 fáze najdete na této stránce na našem cyklickém blogu. Lea vám prozradí i to, který vám ve které fázi udělá nejlíp. Jsou opravdu detailní a můžete si vybrat i variantu, jež vám bude sedět, pokud máte nějakou intoleranci.
    2. Co se týče bolestí hlavy, Lea radí, že v akutní fázi pomáhá čistá voda, hořčík, B-komplex a meditace, přičemž ta poslední věc paradoxně funguje nejvíc. Bolesti hlavy mají často tu příčinu, že toho „máme plnou hlavu“, a právě proto meditace funguje, protože nám pomáhá se zklidnit, přivést tělo do stavu regenerace a hlavu postupně vyčistit od myšlenek, které nám nechtějí dát pokoj. Jídlo má taky výrazný vliv, ale není to „instantní řešení“ – je potřeba se stravovat správně dlouhodobě – a pak najednou zjistíte, že už vás hlava nebolí nebo nemáte „brain fog“. První chutné recepty, se kterými můžete začít, najdete v odkaze v bodě 1).
    3. Chcete zjistit, jak na tom se svým zdravím jste? Tady je link na Lein test zdarma. Skrze něj se dostanete i ke skvělým videím, proč nás to nutí jíst sladké nebo se přejídat a jak z toho ven.
    4. Proč jíst čokoládu (pokud ji tedy vaše tělo dobře snáší)? Já se přiznám, že čokoládu miluju a nic jiného sladkého už vlastně nemusím. Lea vám na webináři vysvětlila, jak je to s tou potřebou sladkosti z biochemického hlediska a vy tady máte ode mne ještě jeden článek, jak je to s čokoládou a chutí na sladké z psychického hlediska v premenstruační fázi. Jmenuje se trefně Proč řvát na děti a žrát čokoládu.
    5. Na webináři zmiňovaný recept optimálního premenstruačního jídla i s dezertem, včetně detailního popisu účinků, najdete pod tímto linkem.
    6. Na webináři jsme zmínily taky Markétu Strnadovou, která vám může pomoci zjistit, jestli je vaše bolest pohybová, nebo souvisí s vnitřními orgány. Můžete si stáhnout její e-book zdarma s názvem: ODKUD PRAMENÍ MOJE OBTÍŽE? Potřebuji léčit pohybový aparát, nebo vnitřní orgány? Markéta je moje velmi dobrá kamarádka a naprosto famózní fyzioterapeutka, která dokázala pomoci už tisícům lidí včetně mojí maminky, aby nemusela jít na operaci kyčelního kloubu. Na e-shopu máme její knihu Z lásky k pohybu, kterou vám velmi doporučuju, protože vám vysvětlí, jak dokonalý nástroj je vaše tělo a jak s ním můžete zacházet, abyste se cítili pořád skvěle a nic vás nebolelo! Markéta v knize vysvětluje principy provázanosti našich tělesných systémů i provázanosti našeho těla a hlavy a emocí (psychosomatiky), a to často způsobem, u kterého si budete říkat: Ahááááá, já jsem to vždycky tušil, že by to tak mohlo být, ale vůbec mě nenapadlo, že je to tak doopravdy. 🙂 Této knihy aktuálně prodáváme na našem e-shopu 10 kusů denně, je to bestseller!
    7. Chcete se toho dozvědět víc o lepku? Lepek je tématem celého jedného modulu v Leině klubu. Rozebírá ho z hlediska trávení, zánětu, návykovosti i rovnováhy cukru v krvi. Jinak je to pochopitelně téma, které by bylo na celou knihu…
    8. V boční liště nebo nahoře nad textem taky najdete obrázek hormonů zknihy Návod na ženy, který vám dokreslí, jak ty naše hormony najednou tak prudce padnou těsně kolem menstruace. Je to ta prostřední křivka.
    9. Odkaz na Lein klub zde.Odkaz na její stránky se spoustu zdrojů zdarma zde.
    10. Recept na ty zdravé šulánky s mákem, mňam mňam, najdete také na tomto linku.
    11. Chcete od Ley víc receptů? Najdete je také u ní v klubu. Jsou i pro lidi s různými intolerancemi a preferují lokální suroviny. Lea k tomu dodává: „Recepty sú súčasťou klubu. Ja stravu vnímam tak, že na to, aby človeku slúžila, človek potrebuje obnoviť komunikáciu so svojím telom – počúvať sa a rozumieť základným vplyvom stravy. A práve toto prechádzame v klube hezky postupne. Sú napríklad ľudia, ktorí absolútne nemôžu jest obilniny. (V klube k tomu sú k dispozícii testy sacharidovej tolerancie a zdravia čreva.) Medzi receptami je sice rizoto alebo špagety, ale to neznamená, že ich odporúčam každému. A to je práve ten dôvod, prečo nedávam prístup k receptom voľne.“

A kdybyste měli ještě jakékoli dotazy, pište mi na sofie@cyklickazena.cz – já a lifehackingové webináře Cyklické ženy® jsme tu právě pro vás a pro vaše dotazy a témata, která řešíte!

Manželka, máma dvou dětí, vystudovaná ekonomka, funkční nutriční
terapeutka. Žena, která má dar vzít komplikované informace o stravě a
předat je tak, že je okamžitě pochopíte a budete se chtít začít
stravovat mnohem zdravěji, i když jste předtím o tom silně pochybovali,
jestli to vůbec k něčemu je.

Lea o sobě říká: Zdravie je pre mňa pocit, keď sa cítim vo svojom tele ako doma. Pochopila som to na základe veľmi intenzívnej a náročnej skúsenosti, kedy mi v mojich 26 rokoch, ochrnula polovica tela. Ochrnutiu predchádzali len 3
týždne silných bolestí hlavy a chrbtice. Predtým som sa považovala za
,normálne zdravú‘, aj keď ma často bolela hlava či chrbát, mala som
problém si udržať hmotnosť, mala som silnejšie PMS a bývala som často
unavená či prechladnutá.

Postupne sa z môjho tela stal môj skvelý priateľ a mňa začalo nesmierne baviť študovať jeho inteligenciu. Od myšlienok, prečo to moje telo nefunguje, prečo práve ja som dostala pokazené telo,  ktoré sa mi ani nepáči‘, som postupne prešla k myšlienkam hlbokej vďaky a pokory za to, aké inteligentné ľudské telo je.”

Tyto webináře vznikají jako součást dvou dalších velkých projektů: projektu Cyklická žena®, který vznikl už v roce 2013 a spustil v Čechách, na Moravě a na Slovensku cyklické hnutí, které do dnešní doby oslovilo už desítky tisíc žen (a taky mužů kolem nich). Z tohoto projektu se pak v roce 2015 odštěpil samostatně fungující (nejen) cyklický e-shop pro tvůrce svého života, který dnes nese název Lifehacking.store.

Slovo „lifehacking“ se dá přeložit jako „vychytávky pro život“, a proto se tak (anglicky) jmenují i tyto webináře – a taky se tak (česky) jmenují Sofiiny online kurzy.

Původní anglický termín pochází z 80. let minulého století, kdy jím první ajťáci označovali tipy a triky (čili „hacky“ neboli „vychytávky“), které jim pomáhaly efektivněji pracovat.

Dnes se význam tohoto slova posunul a – jak říká sestra Wikipedie – „life hacking je termín označující jakýkoliv trik, zjednodušení či novátorskou metodu, které v jakýchkoliv aspektech života zvýší produktivitu a efektivitu. Pojem vznikl ze slov ,life‘ (,život‘) a ,hacker‘ (všeobecně označení pro zvídavého jedince, který chce dopodrobna vědět, jak daná věc funguje a hledá její limity)“.

My jdeme v této definici ještě dál a říkáme, že pod termín „lifehacking“ patří všechno, co nám pomáhá žít nejen produktivní a efektivní život, ale hlavně šťastný, spokojený a pohodový život, plný radosti, lásky, hojnosti a taky dobrodružství.

 

A takový život čeká i vás:
inspirujte se na našich webinářích!

Za těmito lifehackingovými webináři stojí Dana-Sofie Šlancarová, zakladatelka projektu Cyklická žena® a přední česká propagátorka ženské cykličnosti, majitelka nakladatelství OSULE, e-shopu Lifehacking.store a autorka řady (nejen) cyklických knih a lifehackingových kurzů.

Online kurz

Vychytávky pro život 1:

Tipy, triky a osvědčené metody,
jak si doopravdy zhmotnit
svůj vysněný život

(a proč vám to dřív nefungovalo)

modré oko