Lifehackingový webinář Dany-Sofie Šlancarové, květen 2023

Dají se negativní projevy PMS, bolest hlavy či zad
ovlivnit správným jídlem?

S Leou Šlampiakovou o stravě a o tom, jak díky ní mít spoustu energie!

Webinář:

Naučte se s Leou vařit tak, že vám váš muž bude říkat,
jak skvěle se po vašem jídle cítí!

A tady jsou pro vás hezky přehledně všechny věci, o kterých na webináři mluvíme:

  1. Recepty pro všechny 4 fáze najdete na této stránce na našem cyklickém blogu. Lea vám prozradí i to, který vám ve které fázi udělá nejlíp. Jsou opravdu detailní a můžete si vybrat i variantu, jež vám bude sedět, pokud máte nějakou intoleranci.
  2. Co se týče bolestí hlavy, Lea radí, že v akutní fázi pomáhá čistá voda, hořčík, B-komplex a meditace, přičemž ta poslední věc paradoxně funguje nejvíc. Bolesti hlavy mají často tu příčinu, že toho „máme plnou hlavu“, a právě proto meditace funguje, protože nám pomáhá se zklidnit, přivést tělo do stavu regenerace a hlavu postupně vyčistit od myšlenek, které nám nechtějí dát pokoj. Jídlo má taky výrazný vliv, ale není to „instantní řešení“ – je potřeba se stravovat správně dlouhodobě – a pak najednou zjistíte, že už vás hlava nebolí nebo nemáte „brain fog“. První chutné recepty, se kterými můžete začít, najdete v odkaze v bodě 1).
  3. Chcete zjistit, jak na tom se svým zdravím jste? Tady je link na Lein test zdarma. Skrze něj se dostanete i ke skvělým videím, proč nás to nutí jíst sladké nebo se přejídat a jak z toho ven.
  4. Proč jíst čokoládu (pokud ji tedy vaše tělo dobře snáší)? Já se přiznám, že čokoládu miluju a nic jiného sladkého už vlastně nemusím. Lea vám na webináři vysvětlila, jak je to s tou potřebou sladkosti z biochemického hlediska a vy tady máte ode mne ještě jeden článek, jak je to s čokoládou a chutí na sladké z psychického hlediska v premenstruační fázi. Jmenuje se trefně Proč řvát na děti a žrát čokoládu.
  5. Na webináři zmiňovaný recept optimálního premenstruačního jídla i s dezertem, včetně detailního popisu účinků, najdete pod tímto linkem.
  6. Na webináři jsme zmínily taky Markétu Strnadovou, která vám může pomoci zjistit, jestli je vaše bolest pohybová, nebo souvisí s vnitřními orgány. Můžete si stáhnout její e-book zdarma s názvem: ODKUD PRAMENÍ MOJE OBTÍŽE? Potřebuji léčit pohybový aparát, nebo vnitřní orgány? Markéta je moje velmi dobrá kamarádka a naprosto famózní fyzioterapeutka, která dokázala pomoci už tisícům lidí včetně mojí maminky, která díky ní nemusela jít na operaci kyčelního kloubu. Na e-shopu máme její knihu Z lásky k pohybu, kterou vám velmi doporučuju, protože vám vysvětlí, jak dokonalý nástroj je vaše tělo a jak s ním můžete zacházet, abyste se cítili pořád skvěle a nic vás nebolelo! Markéta v knize vysvětluje principy provázanosti našich tělesných systémů i provázanosti našeho těla a hlavy a emocí (psychosomatiky), a to často způsobem, u kterého si budete říkat: Ahááááá, já jsem to vždycky tušil, že by to tak mohlo být, ale vůbec mě nenapadlo, že je to tak doopravdy. 🙂 Této knihy aktuálně prodáváme na našem e-shopu 10 kusů denně, je to bestseller!
  7. Chcete se toho dozvědět víc o lepku? Lepek je tématem celého jedného modulu v Leině klubu. Rozebírá ho z hlediska trávení, zánětu, návykovosti i rovnováhy cukru v krvi. Jinak je to pochopitelně téma, které by bylo na celou knihu…
  8. Vlevo vedle tohoto textu taky vidíte obrázek změn hormonů z knihy Návod na ženy, který vám dokreslí, jak ty naše hormony najednou tak prudce padnou těsně kolem menstruace, jak o tom s Leou mluvíme. Je to ta prostřední křivka.
  9. Odkaz na Lein klub zde.Odkaz na její stránky se spoustu zdrojů zdarma zde.
  10. Recept na ty zdravé šulánky s mákem, mňam mňam, najdete také na tomto linku.
  11. Chcete od Ley víc receptů? Najdete je také u ní v klubu. Jsou i pro lidi s různými intolerancemi a preferují lokální suroviny. Lea k tomu dodává: „Recepty sú súčasťou klubu. Ja stravu vnímam tak, že na to, aby človeku slúžila, človek potrebuje obnoviť komunikáciu so svojím telom – počúvať sa a rozumieť základným vplyvom stravy. A práve toto prechádzame v klube hezky postupne. Sú napríklad ľudia, ktorí absolútne nemôžu jest obilniny. (V klube k tomu sú k dispozícii testy sacharidovej tolerancie a zdravia čreva.) Medzi receptami je sice rizoto alebo špagety, ale to neznamená, že ich odporúčam každému. A to je práve ten dôvod, prečo nedávam prístup k receptom voľne.“

A kdybyste měli ještě jakékoli dotazy, pište mi na sofie@cyklickazena.cz – já a lifehackingové webináře Cyklické ženy® jsme tu právě pro vás a pro vaše dotazy a témata, která řešíte!

Manželka, máma dvou dětí, vystudovaná ekonomka, funkční nutriční
terapeutka. Žena, která má dar vzít komplikované informace o stravě a
předat je tak, že je okamžitě pochopíte a budete se chtít začít
stravovat mnohem zdravěji, i když jste předtím o tom silně pochybovali,
jestli to vůbec k něčemu je.

Lea o sobě říká: Zdravie je pre mňa pocit, keď sa cítim vo svojom tele ako doma. Pochopila som to na základe veľmi intenzívnej a náročnej skúsenosti, kedy mi v mojich 26 rokoch, ochrnula polovica tela. Ochrnutiu predchádzali len 3
týždne silných bolestí hlavy a chrbtice. Predtým som sa považovala za
,normálne zdravú‘, aj keď ma často bolela hlava či chrbát, mala som
problém si udržať hmotnosť, mala som silnejšie PMS a bývala som často
unavená či prechladnutá.

Postupne sa z môjho tela stal môj skvelý priateľ a mňa začalo nesmierne baviť študovať jeho inteligenciu. Od myšlienok, prečo to moje telo nefunguje, prečo práve ja som dostala pokazené telo,  ktoré sa mi ani nepáči‘, som postupne prešla k myšlienkam hlbokej vďaky a pokory za to, aké inteligentné ľudské telo je.”

Tyto webináře vznikají jako součást dvou dalších velkých projektů: projektu Cyklická žena®, který vznikl už v roce 2013 a spustil v Čechách, na Moravě a na Slovensku cyklické hnutí, které do dnešní doby oslovilo už desítky tisíc žen (a taky mužů kolem nich). Z tohoto projektu se pak v roce 2015 odštěpil samostatně fungující (nejen) cyklický e-shop pro tvůrce svého života, který dnes nese název Lifehacking.store.

Slovo „lifehacking“ se dá přeložit jako „vychytávky pro život“, a proto se tak (anglicky) jmenují i tyto webináře – a taky se tak (česky) jmenují Sofiiny online kurzy.

Původní anglický termín pochází z 80. let minulého století, kdy jím první ajťáci označovali tipy a triky (čili „hacky“ neboli „vychytávky“), které jim pomáhaly efektivněji pracovat.

Dnes se význam tohoto slova posunul a – jak říká sestra Wikipedie – „life hacking je termín označující jakýkoliv trik, zjednodušení či novátorskou metodu, které v jakýchkoliv aspektech života zvýší produktivitu a efektivitu. Pojem vznikl ze slov ,life‘ (,život‘) a ,hacker‘ (všeobecně označení pro zvídavého jedince, který chce dopodrobna vědět, jak daná věc funguje a hledá její limity)“.

My jdeme v této definici ještě dál a říkáme, že pod termín „lifehacking“ patří všechno, co nám pomáhá žít nejen produktivní a efektivní život, ale hlavně šťastný, spokojený a pohodový život, plný radosti, lásky, hojnosti a taky dobrodružství.

 

A takový život čeká i vás:
inspirujte se na našich webinářích!

Za těmito lifehackingovými webináři stojí Dana-Sofie Šlancarová, zakladatelka projektu Cyklická žena® a přední česká propagátorka ženské cykličnosti, majitelka nakladatelství OSULE, e-shopu Lifehacking.store a autorka řady (nejen) cyklických knih a lifehackingových kurzů.

Online kurz

Vychytávky pro život 1:

Tipy, triky a osvědčené metody,
jak si doopravdy zhmotnit
svůj vysněný život

(a proč vám to dřív nefungovalo)

modré oko